Stránka krasokorčuliarskeho klubu v Prešove

O nás

Vitajte na oficiálnej stránke klubu – Krasokorčuliarsky klub Prešov (v skratke Kraso Prešov).

Poslaním klubu je vychovávať a podporovať športovcov na profesionálnej aj amatérskej úrovni. Podporovať športovanie vo všetkých vekových kategóriách, budovať u nich zdravý životný štýl, vedieť si zorganizovať svoj denný režim, aby si našli čas aj na športovanie. Do školy korčuľovania prijímame deti od 4 rokov. O všetky tieto aktivity sa stará niekoľko kvalifikovaných tréneriek.

Pretekárov pripravujeme na súťaže v rámci Slovenského pohára, ale aj medzinárodné súťaže mimo Slovenska. Tréningy na ľade sú doplnené atletickou prípravou, baletom, gymnastikou, koordinačnými cvičeniami, posilňovaním a strečingom. Tréningy prebiehajú celoročne a sú vedené tak, aby sa všetci posúvali výkonnostné vpred.

V klube máme krasokorčuliarov od veku 5 rokov až po dospelosť. Výsledkami sa radia na popredné miesta na Slovensku. Každoročne organizujeme jediné krasokorčuliarske preteky v Prešove – Cena mesta Prešov s medzinárodnou účasťou v polovici novembra. Postupným trénovaním a tvrdým odhodlaním pre krasokorčuľovanie sme získali niekoľkých majstrov Slovenska.

V roku 2012 majsterku Slovenska v kategórii staršie nádeje (do 10 rokov) – Máriu Sofiu Pucherovú a bronzového majstra Slovenska v kategórii mladšie nádeje (do 8 rokov) – Kristiána Kozmu. Klub sa umiestnil na druhom mieste v pohári klubov Slovenska.

V roku 2013 sme doplnili zbierku bronzov z Majstrovstiev Slovenska v kategórii starší žiaci František Kurimský a v juniorkách Patrícia Miščíková, Kristián Kozma v kategórii staršie nádeje znova získal bronz a Mária Sofia Pucherová sa stala Majsterkou Slovenska v kategórii mladšie žiačky. Klub sa umiestnil na treťom mieste v pohári klubov Slovenska.

Pre rok 2014 vykorčuľovali na Majstrovstvách Slovenska v kategórií starší žiaci František Kurimský bronz a pretekárky Mária Sofia Pucherová v mladších žiačkách a Christiana Homzová v nádejach 10 striebro. Klub sa umiestnil na štvrtom mieste v pohári klubov Slovenska.

Úspešný rok bol aj 2015, kedy pretekári podávali pekné výkony. Na Majstrovstvách Slovenska obhájil František Kurimský bronz a Kristián Kozma si vykorčuľoval striebro. Klub sa umiestnil na piatom mieste v pohári klubov Slovenska.