Stránka krasokorčuliarskeho klubu v Prešove

O nás

Vitajte na oficiálne stránke klubu – Krasokorčuliarsky klub Prešov (v skratke Kraso Prešov).

Poslaním klubu je vychovávať a podporovať športovcov na profesionálnej aj amatérskej úrovni. Podporovať športovanie vo všetkých vekových kategóriách, budovať u nich zdravý životný štýl, vedieť si zorganizovať svoj denný režim, aby si našli čas aj na športovanie. Do školy korčuľovania prijímame deti od 4 rokov. Vybudovaním druhej haly sa otvoria väčšie možnosti na záujmovú činnosť aj pre starších a dospelých. O všetky tieto aktivity sa stará niekoľko kvalifikovaných tréneriek.

Pretekárov pripravujeme na súťaže v rámci Slovenského pohára, ale aj medzinárodné súťaže mimo Slovenska. Tréningy sú vedené tak, aby sa všetci výkonnostne posúvali vpred. Tréningy na ľade sú doplnené atletickou prípravou, baletom, gymnastikou, koordinačnými cvičeniami, posilňovaním a strečingom. Tréningy prebiehajú celoročne.

V klube máme krasokorčuliarov od veku 5 rokov až po dospelosť. Výsledkami sa radia na popredné miesta na Slovensku. Každoročne organizujeme jediné krasokorčuliarske preteky v Prešove – Cena mesta Prešov s medzinárodnou účasťou v polovici novembra.

Záujemcov o krasokorčuľovanie vítame v klube od piatich rokov. Postupným trénovaním a tvrdým odhodlaním pre krasokorčuľovanie sme získali niekoľkých majstrov Slovenska. V roku 2012 majsterku Slovenska v kategórii staršie nádeje (do 10 rokov) – Máriu Sofiu Pucherovú a bronzového majstra Slovenska v kategórii mladšie nádeje (do 8 rokov) – Kristiána Kozmu. Klub sa umiestnil na druhom mieste v pohári klubov Slovenska.

V roku 2013 sme doplnili zbierku bronzov z Majstrovstiev Slovenska v kategórii starší žiaci František Kurimský a v juniorkách Patrícia Miščíková, Kristián Kozma v kategórii staršie nádeje znova získal bronz a Mária Sofia Pucherová sa stala Majsterkou Slovenska v kategórii mladšie žiačky. Klub sa umiestnil na treťom mieste v pohári klubov Slovenska.

Pre rok 2014 vykorčuľovali na Majstrovstvách Slovenska v kategórií starší žiaci František Kurimský bronz a pretekárky Mária Sofia Pucherová v mladších žiačkách a Christiana Homzová v nádejach 10 striebro. Klub sa umiestnil na štvrtom mieste v pohári klubov Slovenska.

Úspešný rok bol aj 2015, kedy pretekári podávali pekné výkony. Na Majstrovstvách Slovenska obhájil František Kurimský bronz a Kristián Kozma si vykorčuľoval striebro. Klub sa umiestnil na piatom mieste v pohári klubov Slovenska.