Stránka krasokorčuliarskeho klubu v Prešove

Všeobecné podmienky účastníka kurzu korčuľovania

Oblečenie

Na prvé tréningy / kedy sa dieťa menej pohybuje/ môže mať teplú kombinézu. Je to ochrana aj pri pádoch a hlavne nepremočí sa. Na hlavu potrebuje čiapku / začiatočníci hrubšiu, pokročilí – tenšiu/ a rukavice. Neskôr kombinézu vymeniť  za pančucháče a tepláky, hore tenký rolák a mikinu , prípadne hrubý sveter a vestu bez rukávov, aby sa vedelo dieťa ľahšie pohybovať.  Pri zlepšení pohybu mu treba dávať tenšie oblečenie.

Na tréning príďte vždy včas, aby ste stihli dieťa obliecť, obuť a použiť WC, aby neodbehávalo počas tréningu. V ústach nesmie mať cukríky, žuvačku. Vo vrecku nech má vreckovku, aby ju v prípade potreby mohlo použiť .

Každý účastník kurzu korčuľovania korčuľuje na vlastnú zodpovednosť.

Na presuny zo šatne na ľadovú plochu používajte iba priestor, ktorý je vyložený hrubou  gumou, aby sa korčule netupili, prípadne si zakúpte gumené chrániče. Tie sa používajú na presun  zo šatne na ľad. Po skončení tréningu treba korčule poutierať do savej handry /staré tríčko, plienka, froté uteráčik/a chrániče už na korčule nadávajte, lebo sú mokré a korčule by zhrdzaveli. Prípadne si môžete nasadiť látkové chrániče, tzv. papučky, ktoré chránia korčule pred potupením a tiež sajú vlhkosť. Korčule dávajte brúsiť iba odbornému brusičovi na kraso korčule, iní by mohli zbrúsiť zúbky a tie sú pre nás veľmi dôležité.

Zapožičané korčule z klubu treba chrániť návlekmi.  Dá sa ich ušiť ako obal na topánky  alebo rozstrihnúť hrubú ponožku. Ak máte nejaké nejasnosti,  kľudne sa opýtajte trénerov.

U nás zapožičané korčule nedávajte brúsiť hocikde, máme svojho brusiča.

Vaše dieťa chceme čo najlepšie naučiť korčuľovať. Preto ho veďte k tomu, aby bolo na tréningu  pozorné a počúvalo trénera. Dôležitá je aj pravidelnosť  na tréningoch a zbytočne nevymeškať  hodiny na ľade. Aj tým prispejete k rýchlejšiemu zvládnutiu jednotlivých prvkov a k jeho napredovaniu. Tréningy vedú odborné trénerky, preto im nezasahujte do tréningového procesu. Dieťa odovzdávate trénerovi a na ľad môže vstúpiť iba na pokyny niektorého trénera. V topánkach je zákaz vstupu na ľadovú plochu.  Počas tréningu sa rodičia zdržiavajú  na tribúne, resp. v šatni. Je zákaz  rodičom chodiť po striedačkách  a zdržiavať sa okolo mantinelu.

Prípadne dotazy naneste na trénerov. Presné časy tréningov budú na webovej stránke.